APIE MUS

LAUKIA IR DVIKOJŲ, IR KETURKOJŲ KLIENTŲ

Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė

Kauno Diena straipsnis.

„Būna, kad žmonės pradeda rinkti drabužius savo vaikams! Juokauju, kad kol ropoja keturiomis, – tiks“, – šypsojosi kūrėjas.

Pasiklydusiems drabužių gausoje, Mantas visuomet padeda išsirinkti. Taiklia kūrėjo akimi netrukau įsitikinti ir pati – ilgą laiką svarsčiusi, kuo aprengti savo mylimą šunelį, iš kūrybinės studijos jį išsivedžiau su prabangiu, kapučino spalvos veliūriniu džemperiu. Vis dėlto dažniausiai, anot drabužių kūrėjo, žmonės žino, ko nori, ir kreipiasi su konkrečiais užsakymais. Tarkim, visai neseniai Mantas papuošė keturkojį jūreivį. Šuneliui, kuris didesnę savo gyvenimo dalį praleido laive, o ne ant žemės, jaunas vyras sukūrė dryžuotą kostiumėlį su jo vardu.

„Turiu pastebėti, kad šiais laikais žmonės savo augintiniams nieko negaili. Jiems į lėkštę deda skanesnį kąsnelį ir drabužius lengvesne ranka perka nei sau. Visiškai juos suprantu. Pamenu, kažkada ir savo Nikutei bandžiau siūti drabužį iš senos vaikiškos striukės, – paklaustas, ar dabar dažnai rengia augintinę, M.Mackevičius juokavo, kad drabužiai – ne jai. – Jei tik galėtų, Nika kiauras dienas leistų lauke net ir esant –20 °C šalčio. Gyvename prie miško, tai ji vaiko ne tik katinus, bet ir stirnas. Jei šios pamatytų Niką su drabužiais – išjuoktų, bet jaučiu, kad žiemą rengsiu.“

Apstu naujų planų

Pradžioje kūręs drabužius, kurie patinka jam pačiam, dabar Mantas stengiasi užpildyti rinkos spragas. Joje, anot kūrėjo, labai daug nekokybiškų gaminių už nemenką kainą.

„Prisipažinsiu, aš juos vadinu barbių drabužiais. Patraukus vieną siūlą, išyra visa suknelė, – M.Mackevičius pabrėžė, kad sau kelia aukščiausius reikalavimus, todėl visi jo gaminiai siūti su meile ir yra nekenksmingi aplinkai. – Siuvame tik iš pačių geriausių audinių. Vienodą medžiagą naudojame ir žmonių, ir gyvūnų drabužiams. Labai džiaugiuosi, kad vienas produktas papildo kitą. Jie tarsi negali gyventi vienas be kito.“

Regimanto Zakšensko nuotr.

Per kelis mėnesius padaręs tai, ką kiti padarytų per kelis mėnesius, jaunas vyras nežada sustoti. Persikėlęs į kitas erdves ir pristatęs naujausią kolekciją, Mantas vėl ners į kūrybą. Jo planuose – kailį nuo drėgmės saugantys apsiaustai, skirti parodų šunims. Tokių drabužių, anot kūrėjo, kol kas nėra, o jų poreikis – didelis. Žinoma, Mantas svarsto ir apie didžiąsias metų šventes, kai tradiciškai elniais ir nykštukais virsta ne tik vaikai.

„Jei atvirai, tai nesutikau lietuvių, kurie kurtų drabužius gyvūnams. Nors po pirmosios kolekcijos pristatymo girdėjau kalbų, kad į audinių parduotuvę buvo užsukę žmonių, kurie kažką kalbėjo apie tai. Todėl tikėtina, kad atsiras tokių, kuriuos įkvėpiau. Laikas parodys“, – šypsojosi kūrėjas.

GALERIJA

  • Pusiausvyra: Mantas neslėpė, kad dirbti jam vienodai smagu ir su žmonėmis, ir su šuneliais.
  • Laukia ir dvikojų, ir keturkojų klientų
  • Laukia ir dvikojų, ir keturkojų klientų
  • Laukia ir dvikojų, ir keturkojų klientų
  • Laukia ir dvikojų, ir keturkojų klientų
  • Laukia ir dvikojų, ir keturkojų klientų
Regimanto Zakšensko nuotr.